Di@log Co, Slovenska 54, 1000 Ljubljana, Slovenija +386 (0)1 230 75 00 info@dialog-si.net
BA  |  RS  |  ČG  |  MK  |  AL

A mendoni se jeni të
mirë në gatim?

Tregojini cilësitë Tuaja kulinare
dhe merrni pjesë në
GARËN E MADHE
KULINARE

Lexoni më shumë

Ta njohim
mishin

e shpendëve para
se ta blinim

Lexoni më shumë

100 receta
të shijshme
me mishin
e shpendëve

Lexoni më shumë

Buletin

Paraqituni

Recetat dhe këshillat e kuzhinës

100 receta të shijshme me mishin e shpendëve

Mish pule në salcë kërpudhash

E presim mishin e pulës në copa më të mëdha, vëmë kripë dhe e fërgojmë në ...

Tost kari me mish pule

E presim filetën e pulës në shirita, kripim, shtojmë miell dhe e fërgojmë në vaj të ...

Mish pule Tetrazzini

E ziejmë mishin e pulës, e copëtojmë atë dhe e lëmë të mbuluar anash. E mbajmë ...

Koktej ekzotik pule

E presim kokosin në gjysmë, e heqim qumështin, i presim frutat e tjera në rriska të holla. E presim ...

Kofshë pule me kungulleshka në salcë soje me mjaltë

E pastrojmë dhe e presim qepën, e presim majdanozin në copa të vogla. I lajmë kungulleshkat dhe i ...

Mishi i pulës i zonjës Pehta

E lajmë mishin e pulës dhe e presim në copa më të mëdha. Derdhim jogurtin në një enë ...

Pulë e pjekur në foli alumini

I lajmë dhe i kullojmë kofshët. Hedhim kripë, folinë e aluminit e lyejmë me vaj. Kofshët ...

Lazanja pule me kërpudha të thata (porçini)

Për salcën beshamel – me pak margarinë e fërgojmë ngadalë miellin dhe hudhrën e copëtuar ...

Sote pule me salcë kremi nga domate

E presim filetën e pulës në shirita, hedhim kripë, miell dhe i fërgojmë në vaj të ...

Mish pule me qepë të fërguar dhe pure karotash

I presim zemrat dhe kofshët e pulës në kube, vëmë qepë dhe hudhër të copëtuar ...

Mish pule me salcë hudhre

E ngrohim furrën në një temperaturë prej 200°C. E presim mishin në dy vende afër kockës. ...

Mish pule i zier me ullinj

E lajmë mishin e pulës, e thajmë, vëmë kripë dhe hedhim piper të zi të grirë. ...

Role e mbushur me mish pule në salcën estragon

E shtypim filetën e pulës me një shtyp mishi, e kripim dhe mbi të e radhitim perimet e  copëtuara, ...

Mish pule në mënyrë gjuetie

Shtojmë vaj në një tigan të ngrohur, e fërgojmë pancetën, shtojmë filetën e pulës, ...

Mish pule me perime

E fërgojmë qepën në vaj, shtojmë mishin e pulës dhe e lëmë të piqet edhe pak. ...

Kish pule me perime

Bëjmë brumë me miellin, gjalpin, vezët, kripën dhe ujin dhe e lëmë të qëndrojë ...

Koktej pule

E presim filetën e zier dhe të ftohur të pulës në kube të vogla, shtojmë kungulleshën ...

Paçe pule me rriska pjepri

E presim filetën e pulës në gjatësi dhe e shtypim me një shtyp mishi për të fituar një ...

Mish pule i mbushur me bizele

Së pari përgatitet salca beshamel, të mjaftueshme për dy ose tri pula më të vogla. Kur do të ...